Rekrutacja – rok szkolny 2019/2020

Drodzy rodzice.

Wychowanie przedszkolne jest pierwszym i niezwykle istotnym etapem edukacji dziecka, gdyż stanowi podbudowę pod edukację szkolną i jednocześnie służy wyrównywaniu szans edukacyjnych przyszłych uczniów. Pobyt w przedszkolu bardzo korzystnie wpływa na rozwój wszystkich umiejętności. Dziecko systematycznie uczęszczające do przedszkola bierze udział w zajęciach prowadzonych przez nauczyciela i specjalistów zajęć dodatkowych. Poznaje na nich nowe zagadnienia z zakresu językowego, matematycznego, przyrodniczego. Rozwija swoje umiejętności ruchowe, biorąc udział w zajęciach sportowych. To wszystko bardzo szybko procentuje a efekty są widoczne w rozwoju intelektualnym i fizycznym dziecka.

25 lutego 2019 r. rozpoczyna się nabór do wszystkich publicznych przedszkoli w Cieszynie.

Wychowaniem przedszkolnym, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, będzie objęte dziecko od początku roku szkolnego w którym kończy trzy lata do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym w którym kończy sześć lat.

Zapisy do przedszkoli publicznych prowadzone będą z wykorzystaniem elektronicznego systemu naboru poprzez stronę internetową www.cieszyn.przedszkola.vnabor.pl .

Szczegółowe zasady przeprowadzania rekrutacji dzieci do przedszkola oraz harmonogram rekrutacji dostępne będą w każdej placówce.

Zapraszamy do odwiedzania wszystkich publicznych przedszkoli w Cieszynie. Warto wcześniej zobaczyć placówkę do której zamierzacie Państwo posyłać dzieci. Dobrze jest poznać zaplecze  i bogatą ofertą edukacyjną.