MYSZKI – Witamy zimę

W piątek 10 stycznia w Myszkach uroczyście przywitaliśmy zimę. Oglądaliśmy zimowe ilustracje i opowiadaliśmy o tym, jak zmienia się pogoda i przyroda, jak zachowują się zwierzęta oraz jak należy się zimą ubierać. Słuchaliśmy zimowej piosenki i stworzyliśmy do niej podkład muzyczny na trójkątach. Wiemy, że zima ma kolor biały, a pachnie i smakuje jak mięta, dlatego wąchaliśmy olejek miętowy, który pani rozmasowała w naszych dłoniach i cmokaliśmy miętowe cukierki. Dotykaliśmy lód – dowiedzieliśmy się w jaki sposób powstaje oraz co się z nim dzieje gdy dotkniemy go naszymi ciepłymi dłońmi. Niestety nie mogliśmy dotknąć prawdziwego śniegu 🙁 mamy nadzieję, że po takim przywitaniu, zima podaruje nam jeszcze choć trochę białego puchu 😉 a tymczasem na zajęciach zabawialiśmy się sztucznym, papierowym śniegiem, który dzień wcześniej samodzielnie wycinaliśmy nożyczkami z białych kartek.