Tygryski witają jesień

Tygryski przywitały jesień metodą Porannego Kręgu. Wiemy, że jesień ma kolor żółty i możemy ją poznać po liściach, które zmieniają barwę, a następnie spadają z drzew. Oglądaliśmy jesienne ilustracje oraz dary jesieni: kasztany, żołędzie, szyszki, orzechy. Dotykając kasztany, poczuliśmy, że ich skorupa jest nieprzyjemnie kłująca, ale już po jej rozłupaniu, kasztan jest gładki i śliski. Uczyliśmy się piosenki pt. „Idzie, idzie Pani Jesień”, do której następnie wystukiwaliśmy rytm na grzechotkach. Bawiliśmy się również przy piosence „Kolorowe listki”. Próbowaliśmy stworzyć jesienny wiatr dmuchają w żółte serwetki, a następnie sami zamieniliśmy się w jesienne listki tańcujące na wietrze w rytm muzyki. Na koniec poczuliśmy „smak jesieni” poprzez próbowanie pysznych i zdrowych smakołyków: orzechów i miodu 😀