Smerfy

SMERFY – ROK SZKOLNY 2020 / 2021

Jesteśmy grupą Smerfów. Do naszej grupy chodzi 12 dziewczynek i 13 chłopców, 19 z nas to 6-latki, a 6 to 5-latki. Nasze panie to: pani Beata, pani Ania, druga pani Ania i pani Dorotka – wszystkie dbają o to, abyśmy w przedszkolu byli bezpieczni, szczęśliwi i jak najwięcej się nauczyli. W naszej sali mamy dużo zabawek i ciekawych kącików, w których chętnie spędzamy nasz wolny czas. Bardzo lubimy zabawy w ogrodzie przedszkolnym oraz spacery i wycieczki. Dbając o to, aby wszyscy w grupie dobrze się czuli, omówiliśmy kontrakt grupowy, w którym ustaliliśmy jak będziemy się zachowywać. Codziennie też podczas zabawy, zajęć i innych czynności mobilizujemy się wzajemnie do zdobywania punktów aby zostać Bohaterem Tygodnia.

Chętnie uczestniczymy w zajęciach organizowanych przez nasze panie. Lubimy ćwiczyć, tańczyć, śpiewać, wykonywać prace plastyczne. Interesuje nas świat wokół nas i panie pomagają nam go poznawać podczas różnych zajęć, zabaw i prowadzonych doświadczeń. Ponieważ część z nas w przyszłym roku pójdzie do szkoły, zaczynamy się już do niej przygotowywać. Bawimy się z głoskami, aby wyćwiczyć nasz słuch, z literkami, aby przygotować się do czytania, oraz wykonujemy różne ćwiczenia graficzne, aby przygotować się do pisania. Uczymy się sprawnie liczyć i wykonywać różne zadania matematyczne – jesteśmy w tym coraz lepsi.

Przed nami wiele planów związanych z tym rokiem przedszkolnym – wspólne wycieczki, imprezy, spotkania z rodzicami i mamy nadzieję, że żaden wirus nam w tym nie przeszkodzi 😀